Jak stworzyć bajeczną i wydajną garderobę?

Chociaż często jest to jedna z mniejszych części domu (dla większości z nas), garderoba zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Z biegiem lat jest to przestrzeń, która przekształciła się w coś więcej niż miejsce do niedbałego zrzucania ubrań i odchodzenia. W rzeczywistości, dobrze zaprojektowany, wydajny WIR może być skrupulatnie wyselekcjonowanym miejscem przechowywania, świętującym organizację i dostępność.

Poświęć czas na planowanie

Często projekt WIR jest pomijany i ostatnia rzecz, o której myśli klient, jednak warto w nią zainwestować i zmieni Twoje życie i sypialnię. Nie ma powodu, dla którego nie można naśladować WIRów prezentowanych na Instagramie – rzędy starannie ułożonych swetrów, dopasowane kolorystycznie sukienki oraz uporządkowane torby i buty.

Projektując, zastanów się, jakie kombinacje pamięci masowej będą najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny. Lubisz wieszać rzeczy lub trzymać je schludnie złożone w szufladach lub na półkach? Potrzebujesz długich lub krótkich przestrzeni do zawieszania?

Upewnij się, że maksymalizujesz przestrzeń i zawsze noś swoją szatę do sufitu. Nigdy nie masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania – zwłaszcza na przedmioty takie jak bagaż podręczny i dodatkowe poduszki.

Organizacja jest kluczem

Garderoba może być małą lub dużą przestrzenią, która jest łatwo dostępna i zwykle łączy się z sypialnią lub łazienką. WIR może obejmować przestrzeń do zawieszania, szuflady, otwarte półki, schowki na kosze i większe przegrody do przechowywania walizek lub innych przedmiotów sezonowych. Zastanów się, jak często używasz rzeczy i upewnij się, że przedmioty codziennego użytku są w zasięgu ręki.

Półki idealnie nadają się na złożone przedmioty, takie jak swetry, koszule i spodnie. Mogą również przechowywać torebki, czapki i buty.

Szuflady są świetne i wygodne do przechowywania bielizny, skarpet i mniejszych przedmiotów osobistych, takich jak biżuteria i zegarki. Przegródki lub małe pudełka do przechowywania można wykorzystać do uporządkowania przedmiotów w szufladach. Używaj małych przegródek na biżuterię, okulary przeciwsłoneczne i przedmioty osobiste.

Przestrzeń do wieszania (zarówno długa, jak i krótka) jest niezbędna do wieszania sukienek, koszul, spodni i kurtek. Możesz zmaksymalizować przestrzeń, umieszczając w kącie wieszaki do przechowywania strojów wizytowych, których nie nosisz na co dzień.

Kosze i pudełka do przechowywania są niezbędne do organizowania mniejszych przedmiotów, takich jak szaliki, stroje kąpielowe i akcesoria zimowe. Użyj pudełek i koszy do przechowywania, aby utrzymać porządek i porządek.
Wysuwane rozwiązania, takie jak wieszaki na paski, uchwyty na biżuterię, wieszaki na krawaty i pętle na szaliki to przydatne opcje do rozważenia.

Drobniejsze akcenty

Możesz pokochać jednolitość i spójność, w tym użycie pasujących wieszaków. Pozbądź się drucianych wieszaków i rozważ zastąpienie ich cienkimi aksamitnymi lub drewnianymi wieszakami, ponieważ sprawiają, że przestrzeń wygląda na schludną i wypolerowaną.

Półki to świetny sposób na wyeksponowanie i przechowywanie butów, co można łatwo osiągnąć dzięki sprytnemu wstępnemu planowaniu i projektowaniu.

Wykorzystanie wolnego miejsca na podłodze może być również świetnym sposobem na przechowywanie przedmiotów, z których możesz nie korzystać zbyt często. Szereg koszy lub pudełek będzie zgrabnym rozwiązaniem dla tego obszaru garderoby.

Jeśli nie masz naturalnego światła, stosuj chłodne światło zamiast ciepłego, aby wyraźniej widzieć kolory swoich ubrań, szczególnie z samego rana. Oświetlenie paskowe lub podświetlane półki to świetne opcje oświetlenia do chodzenia w szatach.